Sayfalar

Yumurtalı Tereyağlı Pasta Kreması

23 / Ağustos / 2013 : Cuma 247 görüntülenme Tatlı Tarifleri

Hazırlanış

YUMURTALI TEREYAĞLI PASTA KREMASI
50 gr şeker
125 gr su
1 yumurta sarısı
150 gr tuzsuz tereyağı
Şeker ile suyu bir kabın içinde hafif ateşe koyun ve şeker eriyene dek karıştırın. Şeker eriyince karıştırmanızı keserek 3 dakika kaynatın. Bu şuruptan 2 çay kaşığının tersine sürüp, kaşıkları birbirlerine bastırın. Kaşıkları birbirinden ayırmaya kalktığınızda şurup iplik iplik uzarsa, olmuş demektir. Uzamazsa, 1-2 dakika daha kaynatıp, deneyi yineleyin. Yumurta sarısını bir kabın içinde çırpın.
Çırparak şuruba ekleyin ve şurup soğuyana dek çırpmanızı sürdürün. Tereyağını küçük parçalara kesin ve parça parça tereyağı karışımına katarken, her katıştan sonra karışımı çırpın.
Etiketler :
Yumurtalı Tereyağlı Pasta Kreması Bizimde kültürümüzde çok ayrı bir yeri bulunmaktadır.Ülkemizin zengin mutfak çeşitliliğinden de olsa gerek bir çok farklı Yumurtalı Tereyağlı Pasta Kreması çeşidi bulunmaktadır. Bu tariflere sitemizden de takip edebilirsiniz. Tarifini verdiğimiz Yumurtalı Tereyağlı Pasta Kreması hemen bozulmaz,iyi muhafaza ederseniz aynı tazelikte tüketebilirsiniz.Ama bizim önerimiz Yumurtalı Tereyağlı Pasta Kreması az yaparak ertesi gün veya bir başka güne tekrar taze olarak hazırlamanızdan yanadır.

Yumurtalı Tereyağlı Pasta Kreması'yi dışarıdan hazır alabileceğiniz gibi evinizde de yapabilirsiniz.Ama Yumurtalı Tereyağlı Pasta Kreması evde yapmanız daha güzel ve sağlıklı olacaktır. Hem evinizin keyifli ortamında kendi bildiğiniz temiz bir şekilde hazırlamanın zevki hemde bereketli olması açısından da ayrı bir önem taşımaktadır.

Yumurtalı Tereyağlı Pasta Kreması yapmayı bilmiyorsanız,hiç canınızı boş yere sıkmanıza gerek yok. Sitemizden Tatlı Tarifleri kategorisine göz atarak harika Yumurtalı Tereyağlı Pasta Kreması bulabilirsiniz. İstek,öneri veya yayınlanlanmasını isteğiniz yemek tarifleriniz bulunuyor ise bizimle info@tarifturk.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Yumurtalı Tereyağlı Pasta Kreması
Tatlı Tarifleri

Benzer Tarifler

Tarife Ait Yorumlar

Tarife ait toplam 0 yorum bulunmaktadır.

En Çok Okunan Tarifler

Yemek Tarifler, Pratik Bilgiler, Pratik Yemekler
Copyright © 2014 - tarifturk.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu web sitesinde yer alan yazı, görsel, video ve her türlü içerik izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Rüya Tabirleri

RASTGELE TARİFLER

Copyright © 2014 - tarifturk.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu web sitesinde yer alan yazı, görsel, video ve her türlü içerik izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.