Malzemeler
2 paket sade pötibör bisküvisi (dövülüp toz haline getirilmiş)
4 adet orta boy tatlı elma (rende edilmiş)
5 yemek kaşığı toz şeker
1 fincan iri dövülmüş ceviz veya fındık içi
1 yemek kaşığı herhangi bir cins reçel (tercihim çilektir)
1 çay kaşığı tarçın

Üzeri İçin;
1 su bardağı süt
2 paket krem şantiHazırlanış
Önce pötibör bisküvileri iyice dövüp toz haline getirelim. Sonra içine dövülmüş ceviz veya fındık, tarçın ve reçeli ekleyelim ve bir kenarda bekletelim.
Öte yandan elmaları soyup rendeleyelim. Bir tencerede toz şekerle beraber karıştırarak 5-6 dakika, elmalar yumuşayıp, pembeleşinceye kadar pişirelim. Sonra da bu sıcak elmaların içine yukarıdaki bisküvili karışımı ekleyip, hepsini iyice karıştıralım.
Şimdi mümkünse kelepçeli bir kek kalıbı ya da dikdörtgen ve kenarları yüksek bir kalıbın içini ince bir naylonla kaplayalım. Yukarıdaki karışımı bu naylonun içine aktarıp, bir kaşığın tersiyle bastırıp, üzerini düzleştirelim. Sonra buzdolabının derin dondurucusuna atalım. Sıra geldi krema için süt ve krem şantiyi iyice katılaşıncaya, koyulaşıncaya kadar çırpmaya.
Yaklaşık 3-4 saat sonra pastamızı buzluktan alıp, bir servis tabağına ters çevirip, naylonunu çekip çıkaralım. Üzerine ve kenarlarına krem şantiyi bir güzel yayalım. En üstüne reçel suyu gezdirerek süsleyelim, dilimleyip servise sunalım.

İlginizi Çekebilir