Sayfalar

Iskorpit Yahnisi

18 / Ağustos / 2013 : Pazar 62 görüntülenme Et Yemekleri

Hazırlanış

İSKORPİT YAHNİSİ
4 adet iskorpit filetosu
1 adet kuru soğan
3 çorba kaşığı zeytinyağı
10 adet orta boy mantar
1 adet sakız kabağı
1 adet kırmızı köz biberi
Maydanoz
Tuz
Balıkçıda hazırlatılan filetolar, bir kaç parçaya kesilir. Tencereye zeytinyağı konur, ısınınca ince kıyılmış, soğan, biber ve balık katılır. 5 dakika sonra mantar, kuşbaşı doğranmış kabak eklenir. Tuz serpilir, ateş kısılır, kapak kapatılır. 25-30 dakika pişirilir. Servis yapılacağı sırada kıyılmış maydanoz serpilir.
Etiketler :
Iskorpit Yahnisi Bizimde kültürümüzde çok ayrı bir yeri bulunmaktadır.Ülkemizin zengin mutfak çeşitliliğinden de olsa gerek bir çok farklı Iskorpit Yahnisi çeşidi bulunmaktadır. Bu tariflere sitemizden de takip edebilirsiniz. Tarifini verdiğimiz Iskorpit Yahnisi hemen bozulmaz,iyi muhafaza ederseniz aynı tazelikte tüketebilirsiniz.Ama bizim önerimiz Iskorpit Yahnisi az yaparak ertesi gün veya bir başka güne tekrar taze olarak hazırlamanızdan yanadır.

Iskorpit Yahnisi'yi dışarıdan hazır alabileceğiniz gibi evinizde de yapabilirsiniz.Ama Iskorpit Yahnisi evde yapmanız daha güzel ve sağlıklı olacaktır. Hem evinizin keyifli ortamında kendi bildiğiniz temiz bir şekilde hazırlamanın zevki hemde bereketli olması açısından da ayrı bir önem taşımaktadır.

Iskorpit Yahnisi yapmayı bilmiyorsanız,hiç canınızı boş yere sıkmanıza gerek yok. Sitemizden Et Yemekleri kategorisine göz atarak harika Iskorpit Yahnisi bulabilirsiniz. İstek,öneri veya yayınlanlanmasını isteğiniz yemek tarifleriniz bulunuyor ise bizimle info@tarifturk.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Iskorpit Yahnisi
Et Yemekleri

Benzer Tarifler

Tarife Ait Yorumlar

Tarife ait toplam 0 yorum bulunmaktadır.

En Çok Okunan Tarifler

Yemek Tarifler, Pratik Bilgiler, Pratik Yemekler
Copyright © 2014 - tarifturk.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu web sitesinde yer alan yazı, görsel, video ve her türlü içerik izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Rüya Tabirleri
Copyright © 2014 - tarifturk.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu web sitesinde yer alan yazı, görsel, video ve her türlü içerik izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.