Sayfalar

Hamur Tarhana Çorbasi

1 / Ağustos / 2013 : Perşembe 175 görüntülenme Çorbalar

Hazırlanış

HAMUR TARHANA ÇORBASI
Eldeki kalıp durumunda olan tarhanadan 2 santim kalınlığında bir parça kesilerek küçük ve ince parçalar halinde ve derince bir kap içinde bir bardak suyla ezilir.
Bir tencereye bir litre su konularak ısıtılır. Su ılıyınca ezilmiş olan tarhana katılır ve ortadan kuvvetli bir ateşte karıştıra karıştıra kaynatılır ve koyuca bir çorba elde edilir.
Bu çorbaya zevke göre su katarak daha ince bir hale getirmek mümkün olduğu gibi kırmızı biberle kızdırılmış yağ, tavada kızartılmış ekmek, birer santimlik küçük kareler biçiminde doğranıp yağda kızartılmış patates de katmak mümkündür.
Etiketler :
Hamur Tarhana Çorbasi Bizimde kültürümüzde çok ayrı bir yeri bulunmaktadır.Ülkemizin zengin mutfak çeşitliliğinden de olsa gerek bir çok farklı Hamur Tarhana Çorbasi çeşidi bulunmaktadır. Bu tariflere sitemizden de takip edebilirsiniz. Tarifini verdiğimiz Hamur Tarhana Çorbasi hemen bozulmaz,iyi muhafaza ederseniz aynı tazelikte tüketebilirsiniz.Ama bizim önerimiz Hamur Tarhana Çorbasi az yaparak ertesi gün veya bir başka güne tekrar taze olarak hazırlamanızdan yanadır.

Hamur Tarhana Çorbasi'yi dışarıdan hazır alabileceğiniz gibi evinizde de yapabilirsiniz.Ama Hamur Tarhana Çorbasi evde yapmanız daha güzel ve sağlıklı olacaktır. Hem evinizin keyifli ortamında kendi bildiğiniz temiz bir şekilde hazırlamanın zevki hemde bereketli olması açısından da ayrı bir önem taşımaktadır.

Hamur Tarhana Çorbasi yapmayı bilmiyorsanız,hiç canınızı boş yere sıkmanıza gerek yok. Sitemizden Çorbalar kategorisine göz atarak harika Hamur Tarhana Çorbasi bulabilirsiniz. İstek,öneri veya yayınlanlanmasını isteğiniz yemek tarifleriniz bulunuyor ise bizimle info@tarifturk.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Hamur Tarhana Çorbasi
Çorbalar

Benzer Tarifler

Tarife Ait Yorumlar

Tarife ait toplam 0 yorum bulunmaktadır.

En Çok Okunan Tarifler

Yemek Tarifler, Pratik Bilgiler, Pratik Yemekler
Copyright © 2014 - tarifturk.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu web sitesinde yer alan yazı, görsel, video ve her türlü içerik izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Rüya Tabirleri

RASTGELE TARİFLER

Copyright © 2014 - tarifturk.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu web sitesinde yer alan yazı, görsel, video ve her türlü içerik izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.