Her çiftin kendi yaşantısına göre farklılık gösteren cinsel isteklilik ve cinsel birleşme anları pozisyonlar konusunda yapılan araştırmalar sonucu dünyada en yaygın olan seks pozisyonları konusunda en zevk veren pozisyonları sizler için derledik.

Bu derleme sonucunda çıkan sonuçların nasıl olduğunu anlatan bir makale ile daha karşınızdayız. 
Cinsel birleşme pozisyonları listesi şöyle.

BEŞİK
Bu pozisyon diğerlerinden ayrı köprüye benzeyen bi pozisyondur. Kadın elleri ile yataktan destek alacak şekilde arkasına koyar o esnada dizleri üzeinde olan erkeğin kucağına oturur. Kilo ile ilgili sıkıntıları olmayan çiftler için daha farklı heyecan verebilir.

DANSÇI
Eğer birleşme anında çiftlerinizi daha fazla görmek için bir pozisyon arıyorsanız bu pozisyon tam size göre.
Partnerinizle ayakta yapabileceğiniz bu pozisyonda bayan bir bacağını erkeğinin omzuna atarken, erkek de kadının belinden sarılarak destek olur. Eğer esneklik ile ilgili bir sorununuz yoksa eğlenceli bir pozisyon olur.

DERİN DARBE
Bayan sırt üstü ve yatağın en ucundaki bölgeye uzanarak bacaklarını ayırmış pozisyonda, erkek de ayrılan o bölgeden bayan partnerine yaklaşarak gerçekleşen bir pozisyondur.
Farklı yükseklikler için bayan partnerin sırtına genellikle yastıkla destek verilerek yükseltilebilir.
Uzmanlar tarafından çocuk yapmak isteyen çiftlere önerilen en uygun cinsel birleşme pozisyonudur.

ZEVK
Daha çok kelebek şeklinde olan bu pozisyonda kadın yüksek bir yere oturarak, partneri ise diz çökerek gerçekleşen bir pozisyondur.

KÖPEKLEME
Bayanlar genellikle bu pozisyondan pek hoşlanmaz çunki pozisyon gereki partnerinin yüzünü göremez. Farkat hemen hemen her erkeğin vazgeçilmezlerindendir. 
Bu pozisyonda bayan partner düz zemin üzerine dizleri üzerine çökerek elleri ile de yerden destek alacak şeklinde, erkek ise arkasından belini kavrayarak devam eder.

KULAKLIK
Bu pozisyon oral bir pozisyondur. Bayan partner yan dönerek bacaklarını ikiye ayırır, erkek ise o boşluğa yüzünü sokarak kadın ile aynı yönde yana dönük bir şekilde devam eder.

FUSİON
Bu pozisyon erkek içindir. Erkek düz zemin üzerine sırt üstü yatarak bayan partneri ise onun üzerine çıkarak gerçekleşir.

GAME'S ON
Bu bir oral pozisyondur. Erkek yüksek bir yere oturur ve kadın bacaklarının arasından pozisyonu gerçekleştirir. Erkek eğer boş durmak istemiyorsa bayanının saçlarından tutarak değişik fantaziler yaratabilir.