Detoks nedir, kürü nasıl yapılır?
Detoks : insan vücuduna çeşitli yollardan giren besinlerin ve gıdaların içerisinde bulunan zararlı toksinlerdir. Detoks kürleri bu zararlı toksinlerden kurtulmanıza ve vücudunuzun bu zararlı toksinleri bir şekilde dışarıya atmasında yardımcı olan bir uygulamadır.

Detoks kürü nedir nasıl uygulanmalı: işte uzmanlar tarafından araştırılan ve ortaya çıkartılan detoks kürü uygulaması..Detoks kürü uzmanlar tarafından senede 1 kere ve yaklaşık olarak 10 gün sürecek bir uygulama tavsiyesidir.

1. Gün
Yağlı yiyecekleri özellikle soslar, tereyağı, zeytinyağı ve bunların içinde bulunduğu yemekleri bu süre zarfında hayatınızdan çıkartın ve süt, et ürünleri tüketimini de azaltın.

2.Gün
Gün içerisinde sadece tek cins meyve yiyin bu meyve elma, üzün, ananas, muz, kivi olabilir. Canınız istediği zaman organik komposto da tüketebilirsiniz.
3.Gün
2.gün için yaptığınız uygulamayı farklı bir meyve cinsi ile uygulayınız.

4-6.Gün
Bu günler arası sebzeleri tekrar hayatınıza dahil edin ama yağsız pişirerek tüketin.
Buharda pişmiş veya pişmemiş salata tüketin, salatanızı yemeden evvel bir tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edebilirsiniz.
Meyve yemeye devam edin.

7-10. Gün
Feküllü besinleri az bir oranda tekrar hayatınıza dahil edin bunlar (esmer pirinç, kepekli ekmek, çavdar)Bu 10 günlük uygulama süresi boyunca bol miktarda su tüketin ve yeşil çay için. Kesinlikle kuru siyah çay önerilmemektedir.
Günlük hayatınızda en az 10 dakika ile 30 dakika arasında egzersiz yapmaya çalışın.

Günlük hayatınızda en az 15 dakika nefes egzersizi yapın bunlar koşma olabilir, hızlı yürüyüş olabilir tenis veya jimlastik olabilir.Eğer hayatınızda saunaya ayırabileceğiniz boş bir vaktiniz varsa kesinlikle saunaya gidin kese yaptırın ve masaj yaptırın.
Eğer vaktiniz yoksa evde rahatlatıcı bir yağ ile kendi kendinize bir masaj uygulaması yapın.